Is er iemand onlangs nog in Fantasia Reptiles in Antwerpen geweest? Het is niet zover bij mij vandaan en wil nog wat spinnen en terra's aanschaffen. Of gewoon even kijken. Weet namelijk niet wat er op het forum te koop staat, heb nog geen 25 zinnige posts hahahaha
Dan zou ik toch nog even wachten tot je 25 posts hebt. Hier zijn enkele redenen waarom ik nooit een spin in een dierenwinkel zou kopen: - Prijzen: spinnen in de dierenwinkel kosten makkelijk 2-3 maal zoveel dan bij particulieren - Kwaliteit: de meeste spinnen die ik zie in spinnenwinkels leven echt in erbarmelijke omstandigheden en zijn dus vaak niet echt gezond of zelfs stervende - Bertrouwbaarheid: uitbaters van dierenwinkels hebben zelden verstand van wat ze verkopen. de spinnen die je er vindt zijn vaak fout geïdentificeerd of gesexed (het meest klassieke verhaal: volwassen mannen die verkocht worden als jonge vrouwtjes) - Incorrecte informatie: dierenwinkeluitbaters staan erom bekend om foute informatie te geven over het houden van spinnen. dit omdat ze zelden verstand hebben van deze dieren (terwijl ze vaak zelfs boeken over dit onderwerp verkopen. maar blijkbaar zelf nooit de moeite hebben gedaan om er eens in te kijken) of om je extra materiaal aan te smeren zodat ze nog wat meer verdienen. Enkele typische voorbeelden zijn het houden van spinnen op schors, boomspinnen als grondspinnen houden, krekelgel of spons aanraden in het water, warmtelampen, spinnen veel te nat of te droog, overvoeding, geen schuilplaatsen, ... - Wildvang: Veel spinnen die verkocht worden in winkels worden geïmporteerd door grotere verdelers en zijn dus wildvang. - Door je spinnen in een winkel te kopen zorg er voor dat bovenstaande praktijken in stand worden gehouden. Op een enkele uitzondering na is het dus geen goed idee om in een winkel je spinnen te halen. Al zou ik graag toch één uitzondering willen vermelden, nl. dierenwinkel De Stippel. Tevens ook lid van dit forum en heb ik zelf al goede ervaringen mee gehad. Maar het zijn dan ook mensen die echt interesse hebben in deze dieren en er niet enkel geld aan proberen te verdienen. Het is dus zeker niet onmogelijk een dierenwinkel te vinden met verstand van spinnen. Maar het zijn er relatief weinig.
Daar ben ik het helemaal mee eens persistentaura! [MENTION=13936]Kob@lt[/MENTION]: Op de beurs in Houten en in Harmelen worden spinnen aangeboden door bekende / betrouwbare kwekers. Bijvoorbeeld de heren van BTBT en Thorsten Stein.
Harmelen is sowieso leuk. Omdat het op ongewervelden is gericht heb je veel leuk aanbod maar ook leuke mensen om mee te kletsen. Een super leuke beurs
Ben het zeker met jullie opmerkingen over winkels eens. Ik zal eens kijken of ik in de mogelijkheid ben een van de beurzen te bezoeken.
Het is dan geen specifieke site, maar heeft iemand ervaring met deze aanbieder: http://www.marktplaats.nl/a/dieren-...2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr Alvast bedankt!
Mooi samengevat... Offtopic: wie in GODESNAAM noemt zijn winkel ranzijn? Dat roept toch om de associatie van ranzig en magazijn? Of ranzig zijn? Het kan me geen fuck schelen dat het op sommige plaatsen in Nederland een gangbare achternaam is, dat is heel zielig voor die mensen, maar noem er geen winkelketen naar. Als Albert Heijn Albert Ochtendkots geheten had dan had hij zich ook wel twee keer bedacht om een kruidenierszaak naar zichzelf te vernoemen.
Ben net TOCH weer even naar Avonturia gegaan en daar veel verbeteringen gezien qua zorg voor de spinnen. Minder spinnen dan voorheen, maar nu wel netjes in normale hokjes met grond, water, huisje en decoratie. Ook zijn ze nu beter zichtbaar voor klanten ipv in een hoek van de winkel opgestapeld in de meeneem doosjes. --- Double Post Merged, 21 sep 2016, Original Post Date: 30 nov 2015 --- Ik heb een website gevonden van een winkel in Bussum, soms heeft ze 40 spinnen en soms geen zei degene aan de telefoon. Zijn er hier ervaringen? http://www.wellediertotaal.nl/
Ja @bettyforrl , die winkel heeft geen flauw idee waar ze mee bezig zijn. Ze verkopen voor veelste veel geld, ze verkopen soorten die niet eens in de hobby zijn. Ik heb daar ooit eens een E. campestratus MET cocon meegenomen, omdat ik het niet kon aanzien... de naam hebben we zelf moeten achterhalen.
Kan je best doen voor krekels of iets dergelijks, maar ik zou spinnen lekker op een beurs aanschaffen of eventueel door een betrouwbaar forumlid met de post laten komen
Ik ga a.s. Zaterdag naar Tilburg, naar de TTD, hier hoop een Brachypelma sp. juvi te kunne vinden, mocht dat niet zo zijn, kan ik dan eventueel door naar Kameleon, heb ze vandaag gebeld en ze hebben 6/7 soorten Brachypelma sp. en ook jonge (volgens de verkoper, die overigens erg behulpzaam klonk), ook kreeg ik te horen dat ik een eventueel op de beurs gekochte T. langs mag brengen om de gezondheid te controleren, dit klinkt voor een beginner natuurlijk erg aantrekkelijk. Nu is mij vraag, wat is jullie ervaring met deze winkel?