Niet “wat heb jij vandaag gedaan met je spinnen” maar wat hebben de spinnen met elkaar gedaan! I mira paring vandaag
Ik kom net terug van het werk en het leek dat er ineens 2 Poecilotheria regalis in het terrarium zaten ipv 1. Hij of zij is dus succesvol verveld en ben hier blij mee ! --- Double Post Merged, 5 feb 2021 --- Zojuist is mijn Chromatopelma cyaneopubescens, nieuwe aanwinst bezig om een web te maken, wat gigantisch snel doet deze soort het ook al is het een semi adult, echt gaaf om te zien. Ze is wel erg snel schrikkerig en snel, maar wel blij met deze aanwinst.
Gloeiend of heet water is niet de beste optie. De brandharen zitten in de poriën van je huid en door warm water zullen de poriën van de huid verder open gaan staan waardoor de brandharen dieper in de huid kunnen dringen. Bij koud water gaan de poriën dicht en kan je met de plakroller het grootste gedeelte weghalen. Vandaag ook maar m'n Caribena versicolor 'n nieuw verblijf gegeven, de vorige keer vrat ze zowat m'n gezicht op, slaan met de poten, tanden laten zien, typisch gevalletje van not amused, zet de terrariums tegen elkaar, meerdere lange pincetten klaar gelegd, verschillende catch-cups overal, lange kwasten rechts naast me, haal alles uit haar oude verblijf en zodra ik wat web weg haalde begint mevrouw te lopen, had uit respons al gelijk 'n catch-cup in m'n linker hand, ze stopt op de rand van haar woning alsof ze even haar nieuwe huis inspecteerde en loopt rustig "pompiedompiedom" zo haar nieuwe woning in, ik had gelijk zoiets van WTH just happend
Reden voor heet water is dat de haren een protaine bevatten die de jeuk veroorzaken. Zelfde als processierupsen hebben. Protaine gaan kapot boven de 60C. Werkelijk de enige manier om direct en bijna volledig van de jeuk af te komen. Alleen lastig als je je gezicht vol hebt.... (Uit ervaring, geen pretje) ben van bijna geen alst er van naar lichte allergishe reactie gegaan alleen daardoor.
Vandaag mijn C. versicolor voorzien van een nieuw hok. Het zat al sinds begin in een fererro rocher diy enclosure maar sinds zijn laatste vervelling had ie toch wel door dat met zijn fat ass het bovenin allemaal niet meer zo goed pastte. Nieuw hok is van Tarantularoom die Dawid verkoopt. rond 12 * 20. Dat is voor nu net een klein slagje te groot maar daar kan die wel in blijven tot juvenile. Foto's volgen. Het oude hok van de versicolor is nu leeg en schoon. Daar gaat snel een Avicularia juruensis in die nu nog even vertoeft in een plastic bakje. Grootse moeite om die te laten eten trouwens. Kleinste dubias in stukjes geknipt maar het idee dat die eet. Verder wel actief.
Was vandaag het hok van 1 van de H. maculata aan het verschonen. Deze heb ik een aantal jaren terug gekocht als sling bij fatbobs terwijl ik mij had voorgenomen niks mee te nemen van de beurs. Nog geen dag spijt van. Wat een prachtige beestjes.
Ik heb vandaag gestofzuigd en het substraat weer aangevuld in het bakje van mijn Tliltocatl albopilosum omdat die blijkbaar de hele nacht bezig is geweest met substraat door het rooster naar buiten te werken. Hier een foto van hoe hij bezig was substraat uit de bak te gooien, aan de hand van deze foto denk ik dat mijn spin mannelijk is.
Iedereen van water voorzien! En mijn 0.1 T. stirmi is vervelt, lijkt wel zwart. Heel vet! Maar begint te striduleren als een gek, deed het al wel maar nu is het alsof je een vogelkooi vol met parkieten laat schrikken! Wat een lawaai
Zondag alles voorzien van water en eten. En gezien dat mijn Avicularia juruensis is verveld. Das fijn
De meningen zullen hierover dan verdeeld zijn beste Nikki & Papa van Esch, ik ben ook 'n gediplomeerd EHBO-er en weet ook nog uit ervaring dat water van 60 graden celcius en warmer veel meer schade aanricht dan dat 't op lost, hetzij blaren tot de vellen eraan hangen, dat de brandharen proteïnen bevatten en deze geneutraliseerd worden door hogere temperaturen ben ik absoluut met u eens, maar 60 graden en warmer is dan echt niet de beste optie omdat brandwonden dan snel opgelopen zijn en die dan weer erger zijn dan de eerder opgelopen brandharen, welke optie iemand ook kiest, ga er voorzichtig mee om is het devies
wat een lieverdje lijkt het --- Double Post Merged, 25 feb 2021 om 19:37 --- Ik dacht net zelf dat mijn Chromatopelma cyaneopubescens niet meer in leven was, gelukkig bleek ze verveld te zijn en zat ze zelf verder verscholen, blij mee, want ben ook een beginner